Neousys – Otonom Mobil Robotlar için Çözümler

NRU-51V

Neousys NRU-51V ünitesini,  otonom araçlar ve teleoperasyon için bir sensör AI merkezi olarak tasarladı.

NRU-51V;  teleoperasyon, otonom mobil robotlar ve otonom araçlar için sensör merkezi, algılama birimi veya Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi (ADAS) olarak görev yapabilen, GMSL2 kameraları destekleyen, yüksek dayanımlı, Jetson Xavier™ NX işlemcili bir araç bilgisayarıdır.

GMSL2 arayüzü ile Jetson Xavier™ NX’in birleşimi, NRU-51V’yi tipik bir yapay zeka bilgisayarından daha daha fazlasına dönüştürüyor:
Otomotiv kameralarının sağladığı daha iyi görüş becerileri, 10GbE, CAN 2.0 ve 5G iletişim modülleri için M.2 gibi hazır G/Ç arayüzleriyle NRU-51V, araç platformlarında kritik bir merkezi denetim rolü oynuyor

Bir Bakışta NRU-51V
  • NVIDIA® Jetson Orin™ NX veya Xavier™ NX SOM işlemci ile birlikte JetPack 5.1.1 kullanır.
  • Fansız -25°C ~ 60°C de çalışabilmektedir.
  • Üzerinde 4x GMSL2 otomotiv kamerası (FAKRA Z konnektörlü) bağlantısı yer almaktadır.
  • 1x 10GBASE-T 10Gb ve 1x 1GBASE-T 1Gb Ethernet portu vardır.
  • 2x mini-PCIe ile  WiFi/ GNSS/ NVMe/ CAN modülü takılabilir.
  • 1x M.2 3042/ 3052 B Key yuvası yardımıyla 4G/ 5G mobil bağlantı sağlanabilir.
  • 1x izoleli CAN 2.0, 1x ayarlanabilir RS232/ 422/ 485 portu ve 1x GPS PPS girişi bulunur.
  • 8V ~ 35VDC, geniş aralıklı enerji besleme girişinde marş kontrol bağlantısı vardır.
Neousys’ten Anahtar Teslimi GSML2 Çözümü

GSML (Gigabit Multimedia Serial Link™) toplam uzunluğu 15m.yi bulan tek bir koaksiyel kablo üzerinde çok sayıda video sinyalini eş zamanlı olarak taşımak üzere tasarlanmıştır. Ethernet ve DisplayPort™ gibi protokoller otomotiv endüstrisinin EMC ortamına uygun olarak çalışabilmektedir. GSML2 ile standart 4K çözünürlük desteklenecek şekilde iyileştirilmiştir.

Neousys GSML2 Kameraları IP67 + IP69K toz ve su sızdırmazlık sağlayacak şekilde üretilmektedir. 1920x 1080 çözünürlükteki görüntülerin renk parlaklık ve tonlamasını zenginleştiren 120db HDR (High Dynamic Range) özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliği sağlamak için LED titreşim sönümleyeci (LFM) devrelerle donatılmışlardır. Kameralar mikrosaniye hassasiyetli olarak tetiklenerek senkronize edilebilmektedir.

GSML2 Ozellikler