Lima Endüstriyel Bilgisayar

Lima Endüstriyel Bilgisayar, endüstriyel bilişim, iletişim ve otomasyon çözümleri üretmek ve dağıtımını gerçekleştirmek üzere 1995 yılında kurulmuştur.  Öncelikli hedefi Türkiye’nin yükselen sektörlerine kritik ve uzun ömürlü proje teslimatları yapmak ve endüstriyel dijitalleşme hamlesine katkıda bulunmaktır.

Türkiye’de Endüstriyel Bilgisayar odaklı olarak kurulan ilk şirkettir. Jaz serisiyle yerli endüstriyel bilgisayar konusunda ilk üretimi de Lima gerçekleştirmiştir. Dünya’da lider konumundaki üreticilerin endüstriyel ve askeri kalitedeki bilgisayar, iletişim, otomasyon ve yapay görme ürünlerinden oluşan çok geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Bu portföyle üretim, makine otomasyonu, ulaşım, telekomünikasyon, perakende sektörü, enerji ve savunma sanayinin projelerinde uzun soluklu çözüm ortaklığı yapmaktadır.

 

Lima Endüstriyel Bilgisayar  son yıllarda yapay görme konusuna özel önem vermektedir. Yeni kurulan iş ortaklıkları ve genişleyen mühendis kadrosuyla 3D görüntü işleme ve AI teknolojilerini kullanan yenilikçi çözümler için projelendirme ve satış sonrası teknik destek hizmetleri vermektedir.