Neousys FLYC-300

FLYC-300

İHA ve Dronlar için Güvenilir Görev Bilgisayarı

Neousys FLYC-300; dron ve İHA (İnsansız Hava Aracı) uygulamaları için özel olarak tasarlanmış, NVIDIA® Jetson Orin™ NX tabanlı bir görev bilgisayarıdır. İHA’ların otonom olarak dengeli ve kontrollü uçuşunu sağlayabilmek amacıyla üretimiştir. 

Teknik özellikleri:

  • 297 gramlık hafif tasarım
  • 123x124x30.5mm lik kompak boyutlar
  • Jetson Orin NX Platformuyla 100 TOPS GPU performansı
  • Çoklu kamera ve sensör desteği
  • 2x GbE  ve 2x USB3 ile RGB/ IR / Hiperspektral kamera, Lidar/ Radar bağlantısı
  • 2x GMSL2 ile HDR/ 3D kamera desteği
  • Bütünleşik UART ve CAN arabirimleri ile uçuş denetleyici bağlantısı
  • 1x M.2 2230 yuva ile 4G/5G iletişim seçeneği
  • 4S – 14S dron bataryasıyla çalışabilme
FLYC-300 Boyutlar

FLYC-300, dronlara gerçek otonom ve navigasyon becerilerini sağlayan; engellerden kaçınma, nesne algılama gibi gelişmiş işlevleri yürütebilmek için çok sayıda sensörü eşzamanlı olarak değerlendirebilmek için 100 TOPS yapay zeka işlemci gücünü kullanır.

RGB, hiperspektral, kızılötesi, LiDAR ve 3D gibi farklı kameralar ve sensörlerin bağlantıları için FLYC-300 üzerinde iki Ethernet, iki USB3.2 ve iki GMSL2 bağlantı noktası olmak üzere çok çeşitli bağlantı arabirimi bulunmaktadır. Hava aracıyla görüntü toplama, çevresel izleme, altyapı izleme gibi gerçek zamanlı video analiz uygulamaları için ideal bir platformdur. Görüntü, video ve diğer verilerin gerçek zamanlı aktarımı için 5G/4G modüllerinin kurulumunu destekler. FLYC-300, görüş cihazlarını güçlü bir NVIDIA Jetson tabanlı yapay zeka platformuyla birleştirerek insansız hava sistemlerinizin beceri düzeyini yükseltir.

Uçuş yönetimi için yapılandırılabilir UART, Ethernet ve CAN bağlantı arayüzleri üzerinden iletişim dçrnrklrti sunar. Ayrıca XT30 DC-IN konnektörü aracılığıyla 4S’den 14S’ye kadar geniş bir voltaj giriş aralığını destekler. 

Akıllı otonom İHA sistemleri, gelişmiş operasyonel etkinlik sağlarken, riskleri azaltarak gerçek zamanlı bilgiler toplama becerileriyle çok önemli hale gelmişlerdir. 297 gramlık ultra hafif ve kompakt tasarımı, çok yönlü arabirimleriyle  FLYC-300; (soğutucu levha kullanımıyla) -25~70°C sıcaklık aralığında, MIL-STD-810H askeri standardında titreşim ve şok şartlarında çalışabilen ideal bir İHA görev bilgisayarıdır.