Advantech + MOV.AI Çözümleri

Otonom Mobil Robot Projeleriniz Hızlanacak

Advantech, mobil robotik yazılım çözümleri sağlayıcısı MOV.AI ile işbirliğini duyurdu. Bu işbirliğinin amacı, robot üreticilerinin ve sistem bütünleyicilerinin hem güncel endüstriyel bilgi işlem teknolojisine hem de akıllı robotlar üretip çalıştırabilecek güçlü bir yazılım platformu sağlamaktadır. Bu sayede otonom mobil robotların (AMR’ler) geliştirilmesi kolaylaşıp, hızlanacaktır.

COVID-19 salgını ve devam eden iş gücü sıkıntısı, operasyonel verimlilik ve esneklik sunan otonom mobil robotlara (AMR’ler) yönelik talepte büyük bir artış yaşanmaktadır. Interact Analysis‘e göre, mobil robotların teslimatlarının 2027’ye kadar yıllık yaklaşık %50 oranında büyüyerek toplamda 4 milyon kurulu üniteye ulaşacağı tahmin edilmektedir. Paralel olarak satış gelirinin de yıllık %30-40 oranında artması beklenmektedir.

MOV.AI – Robotics Engine Platform™ 

Advantech’in yüksek dayanımlı donanımına, MOV.AI‘nin Robotics Engine Platform™ u yüklenerek işletmeler için Otonom Mobil Robotların (AMR’ler) geliştirilmesi ve bakımı daha kolay hale gelmektedir. MOV.AI ROS tabanlı platformu AMR üreticilerine ve otomasyon sistem bütünleştiricilerine navigasyon, yerelleştirme ve kalibrasyon da dahil olmak üzere gelişkin otomasyon için kurumsal düzeyde yazılım ve araçları sağlar. ROS’a dayalı görsel bir Bütünleşik Geliştirme Ortamının (IDE) yanı sıra kullanıma hazır algoritmalar ve entegrasyonlara sahiptir. Ayrıca platform, birlikte çalışabilen filo yönetimi, ERP ve WMS gibi depo ortamlarıyla esnek arayüzler ve siber güvenlik uyumluluğu sunuyor.

Advantech, bilgi işlem performansı, çok işlevlilik ve bakım kolaylığı açısından optimize edilmiş uç bilgisayarlar sunmaktadır. Bu bilgisayarlar, güncel Intel® işlemcilerle donatılmakta, otomasyon, üretim, lojistik, perakende ve ulaşım dahil olmak üzere birçok dikey pazarda optimum verimliliği sağlamak için güçlü G/Ç olanakları sunmaktadır.

Advantech UNO-238 V2

Bu bilgisayarlardan biri, yüksek hızlı çok görevli bilgi işlem ve veri aktarımı için 12. Nesil Intel® Core™ i İşlemci ve DDR5 SODIMM içeren kompakt bir IoT uç bilgisayarı olan UNO-238 V2’dir. Kompakt form faktörünü ve optimize edilmiş G/Ç tasarımıyla farklı fabrika senaryoları için uygundur. UNO-238 V2, fansız ve sağlamlaştırılmış bir tasarıma sahip olduğu için zorlu endüstriyel ortamlara uygundur. -20 ila 60°C arasındaki geniş çalışma sıcaklığına sahiptir. Terminal blokları elektrik ve sinyal kabloları için esneklik sunar. Seçimli olarak CANBus, ayrıca ek depolama ve kablosuz iletişim için M.2 B/M/E-Key desteği sağlar.

UNO-238
MIC-770 V3

Advantech’in diğer bilgisayarı MIC-770 V3, Intel® R680E yonga setine sahip 12./13. Nesil Intel® Core™ i soket tipi (LGA1700) işlemci kullanan, kompakt, fansız bir sistemdir. i-Module ve iDoor teknolojisinin entegrasyonuyla çoklu G/Ç arayüzleri ve esnek genişletilebilirlik sağlar. Örnek olarak, MIC-75GF10 genişletme modülüyle donatılmış MIC-770 V3, NVIDIA® Quadro® A2000 GPU kartlarını destekler. Böylece yapay görme ve otonom navigasyon becerisi kazanan bilgisayarlar, malzeme taşıma, robotik kol operasyonları benzeri uygulamalarda güvenle kullanılabilir.