Lima Endüstriyel Bilgisayar
PERPA B Blok, Kat:11, No.1751, Okmeydanı - 34384, İstanbul - Türkiye
Tel:+90(212) 320 0260    Fax:+90(212)320 0265
Lima - Advantech EmbCore CP

Lima Bilgisayar; Advantech ile olan işbirliğini 1999 yılından beri yürütmektedir. Türkiye'nin ulaştırma ve altyapı projelerinde Advantech'in yüksek katma değerli çözüm ortağı olarak çalışmaktadır.

Lima - Kontron
Kontron otomasyon, aviyonik, iletişim, enerji, savunma, ulaşım ve medikal sektörlerine özel bölümleriyle gömülü bilişim dünyasının lider kurumlarının başında gelmektedir.
IEI Integration
IEI Integration Endüstriyel Panel PC
Sektörel uygulamalar için özel tasarlanmış, ekonomik fiyatlı, Panel PC, kompakt bilgisayar ve monitörler için güvenilir ürünler
Lima - Innodisk Trkiye
Innodisk Türkiye 'de; endüstriyel ve askeri kalitedeki flash depolama medyaları (USB, CFast, mSATA, SSD) ve bellekler Lima stoklarından derhal teslim ediliyor.
Fastwel Katalog
Fastwel Türkiye Distribütörü
Fastwel ulaşım, savunma, uzay ve havacılık sektörlerindeki zorlu koşullarda çalışan uygulamalar için yüksek dayanımlı bilgisayar çözümleri üretiyor.

Üretimimiz
Lima Endüstriyel Bilgisayar, endüstriyel bilişim, iletişim ve otomasyon ürünlerinin pazarlanması ve üretimini gerçekleştirmek üzere 1995 yılında kurulmuştur. Üretim, ulaşım, telekomünikasyon, güvenlik, kamu uygulamaları ve askeri projeler için; hızlı tedarik, uzun süreli ve deneyimli teknik destek becerileriyle güvenilir çözümler teslim etmektedir.

Distribütörlük kapsamında sunulan ürünlerin dışında kalan "özel" üretim çalışmaları aşağıda özetlenmektedir:

Endüstriyel Bilgisayar Üretimi
Lima Endüstriyel Bilgisayar; Türkiye'de "İlk Yerli Endüstriyel Bilgisayar" üretimini 1999 yılında Jaz I ve Jaz II adı altında yaparak aynı yıl satışlarına başlamıştır. Günümüze kadar geçen uzun süre içinde tekstil işletmelerinin terbiye dairelerindeki gibi yüksek sıcaklık ve yoğun nem içeren zorlu koşullarda çalışmalarını halen sürdüren bu ürün ailesinin üretiminden hedeflenen satış hacimlerine ulaşılamaması nedeniyle seri üretimden vazgeçilmiştir. Yüksek hacimli projeler için yapılan özel üretimler sürmektedir.

Endüstriyel Terminal ve Denetleyici Üretimi
Dağıtımı yapılan endüstriyel ürünler içinde yer alan picoFlash yardımıyla geliştirilmiş bir endüstriyel terminal ailesi olan Brik; standart uygulamalarda çok az uyarlamayla kullanılabilecek hazır bir çözümdür. Ek olarak, sipariş üzerine Advantech SBC, Basic Tiger ve PIC ürünlerini kullanan özel otomasyon denetleyicileri de geliştirilmektedir.

Giriş / Çıkış Modülleri, Sayıcı ve Step Motor Sürücü Üniteleri
Lima'nın ürettiği I2C G/Ç modülleri; endüstriyel ortamlar için üretilmiş, izoleli dijital giriş, matris klavye, buzzer, röle çıkışı gibi farklı sinyallerin bağlanabileceği kart düzeyli çözümlerdir. Erişim kontrol, makina otomasyonu, veri toplama gibi çok çeşitli sektörlerde başarıyla kullanılmaktadır.

Dönel enkoder bağlanabilen akıllı bir sayıcı olan BrikMeter ise IVO sayaçlarıyla uyumlu olarak öncelikle tekstil sektörünün gereksinimleri için üretilmiştir.

Veri Toplama Yazılımları ve Özel Uygulamalar
Ekip olarak yirmi yıldan uzun bir süredir veri toplama ve otomasyon uygulaması geliştirip, kurulum ve destek hizmetlerini vermiştir. ERP / MES / Shop-Floor / Makina Otomasyonu / CNC etkileşimi gerektirecek projelere çözümler geliştirilmektedir.

Ana Sayfa | Lima | Ürünler | Advantech - Endüstriyel PC | Advantech - Otomasyon | IEI Integration | Fastwel | Basic Tiger  | English