Lima Endüstriyel Bilgisayar
PERPA B Blok, Kat:11, No.1751, Okmeydanı - 34384, İstanbul - Türkiye
Tel:+90(212) 320 0260    Fax:+90(212)320 0265
Ana Sayfa
Lima
Ürünler
Panel PC
Endüstriyel PC
Network
»Ana Sayfa >Ürünler >Basic Tiger

BASIC TIGER - TEK ÇİPLİ BİLGİSAYAR PLATFORMU

Lima - Tiny Tiger 2Basic Tiger™, tek çip içine yerleştirilmiş büyük bellek, flash ve çokkgörevli ("multi-tasking") sistem yazılımı yüklü gelişkin bir mikrodenetleyici ailesidir. Alman Wilke Technology şirketi tarafından, hızlı uygulama geliştirme ortamı ile  veri toplama ve otomasyon çözümleri üretmek üzere tasarlanmıştır.

Bütünleşik endüstriyel yapısı, çokgörevli işlem yapabilme, 64 bitlik aritmetik işlem kütüphanesi, zengin giriş-çıkış aygıt sürücüleri, Basic'le programlanabilmesi ve gelişkin bağlantı olanakları sayesinde:

    Lima - Tiny Tiger TP1000
  • Tasarım süreçlerinin kısaltılmasına,
  • Geniş bellek (SRAM) ve FLASH kullanımına,
  • Elektromanyetik gürültülere karşı dayanıma,
  • Geliştirme maliyetlerinin düşürülmesine olanak sağlar.

Wilke Technology Basic Tiger çiplerini kullanan; seri üretim amaçlı denetim kartları, dokunmatik ekranlı operatör panelleri, endüstriyel terminaller, DIN ray ve EURO Kart formatına uygun modüller üreterek satışa sunmuştur. Ürünlerde; seri (RS-323/422/485), CAN Bus ve Ethernet arabirimli iletişim olanakları da yer almaktadır.

 

BASIC TIGER'IN SAĞLADIĞI OLANAKLAR
Hızlı ve Gelişkin Matematik İşlemler
BASIC Tiger kendi kategorisindeki denetleyicilerden çok daha hızlı işlem yapar. Hem küçük hem de binlerce satırdan oluşan büyük uygulamalar için en ekonomik çözümdür. Boyutları çok küçük olmasına rağmen BASIC Tiger çift incelikli (64 bit) gerçek sayı fonksiyonları ile tüm matematiksel gereksinimleri karşılar.


Esnek ve Genişlemeye Açık G/Ç Kanalları
Dış dünya ile sinyal iletişimi Giriş/Çıkış(G/Ç) kanalları üzerinden olur. En küçük BASIC Tiger da bile yazılımla ayarlanılabilen 24 G/Ç hattı vardır. Geliştirilen BASIC programlar; standard dijital ve analog G/Ç'lara ek olarak likit kristal ekran, PC klavyesi, enkoder, barkod okuyucusu, yazıcı vb. hazır ürünlere Mantıksal Sürücüler üzerinden erişir. Basic Tiger üzerinde mevcut olan Giriş/Çıkış kanalları Ek Modüllerle 4096 adede kadar çıkartılabilir.


32 Paralel İş ("Multitasking")
BASIC Tiger çokgörevli olduğu için paralel olarak 32 farklı iş (task) çalıştırabilir. Bu özellik uygulama geliştirme sürecini kolaylaştırırken, arızalı G/Ç durumlarında bile kararlı sonuçlar alınmasını sağlar.
CPU her işe dinamik önceliklendirme işlevleri yardımıyla tam gerektiği kadar zaman ayırabilir. Bir işin önceliği uygulama içinden kendisi veya başka biri tarafından değiştirilebilir veya durdurulup sonra yeniden başlatılabilir.


Eksiksiz Geliştirme Ortamı
Bol seçenekli Geliştirme Kitleri' nden herhangi birini alıp, üzerinde 32 bitlik bir Windows çalışan bir bilgisayara yardımıyla ile aynı gün üretime geçebilirsiniz. Editör / Derleyici / Yükleyici ve Debug aynı ortamda bütünleştirilmiştir. Debug ortamı değişken değerlerinin gözlenmesi, değiştirilmesi, Flash alanlarına erişim ve adım adım ilerlemek gibi bir çok araç içerir. Geliştirme Ortamı anlık yardım olanağının yanı sıra içerdiği bir çok örnekle çalışma hızınızı arttırır. Ek olarak web sitelerimizde 70'in üzerinde gerçekleştirilmiş örnek çözüm de yer almaktadır.


Geniş Bellek ve  Flash Seçenekleri
BASIC Tiger ürünleri ekonomik aralıkta çözüm oluşturmak için çeşitli bellek (32KB, 128KB, 512KB, 1MB, 2MB ) ve Flash  (512KB, 2MB, 4MB) Seçenekleriyle sunulmaktadır.

FİYAT LİSTESİ
BASIC TIGER MODÜLLERİ
MODÜL KARŞILAŞTIRMASI
ÜRETİM KARTLARI
GELİŞTİRME ARAÇLARI
TIGER C
GİRİŞ/ÇIKIŞ MODÜLLERİ
ENDÜSTRİYEL TERMİNAL
TEC - EUROCARD SERİSİ
DIN RAY MODÜLLERİ
OPERATÖR PANELLERİ
ÖRNEK UYGULAMALAR
Ortak Teknik Özellikler
BASIC ile Programlama
32 Paralel İş (Multitasking)
Dış Etkenlere Dayanım
-20...85°C arası Çalışabilme
Düşük Enerji - 50mA @ 5V
Saat (RTC) Seçeneği
Seri TCP/IP Seçeneği
CAN-Bus Seçeneği
Karakter ve Grafik LCD
Seri İletişim
16 Dijital G/Ç
4 Analog Giriş
2 PWM Çıkışı
Enkoder Girişi
Genişleyebilme:4096 G/Ç

 

Tipik Uygulamalar
Makine Otomasyonu
CNC Uygulamaları
Mekatronik Sistemleri
Akıllı Ölçüm Sistemleri
Araç İzleme
Robotik uygulamaları
Sinyalizasyon
Yangın Koruma Sistemleri
Alarm Sistemleri
Meteoroloji İstasyonları
Trafik Kontrol

Entegre Devre Test Cihazı
Duyuru Sistemleri
Veri Şifreleme
İletişim Test Cihazı
El Terminali
Print Server
Bina Otomasyonu
EKG İzleme Ünitesi
Güvenlik Çözümleri
PID Denetleyicisi
Veri Kayıt Ünitesi (Datalogger)
 

Ana Sayfa | Lima | Ürünler | Advantech - Endüstriyel PC | Advantech - Otomasyon | IEI Integration | Fastwel | Basic Tiger  | English