Lima Endüstriyel Bilgisayar
PERPA B Blok, Kat:11, No.1751, Okmeydanı - 34384, İstanbul - Türkiye
Tel:+90(212) 320 0260    Fax:+90(212)320 0265

Advantech Endüstriyel Bilgisayar

"

Advantech'in Dokunmatik Panel PC ürünleri farklı uygulamalara çabuk cevap vermek üzere üretilmiş, "hepsi içinde" ("all-in-one") yaklaşımlı bilgisayarlarıdır. Geniş aralıkta bir işlemci ailesi ve 6.4" ila 17" arasında büyüklüklerde ekranlarla sunulmaktadırlar. Bir çoğunda fansız işlemciler kullanılmaktadır. Genel amaçlı kullanıma ek olarak endüstriyel uygulamalarda, perakende sektöründe, danışma noktası (POI), POS ve multi-medya uygulamalarında güvenle kullanılabilirler. 

"

ARK serisi ürünler Advantech'in gömülü sistemler grubunun sıkışık ve zorlu ortamlar için ürettiği kompakt bir bilgisayar ailesidir. Fansız olan bu ürünler zengin giriş / çıkış olanakları içerirler. Makine otomasyonu ve araç denetimi gibi uygulamalar için ekonomik çözümler oluşturular. Genişleme için PC/104 yada PCI yuva içeren modelleri bulunmaktadır. 

"

Advantech'in Araç Bilgisayar Platformları forklift, kamyon, TIR, kepçe gibi araçlarda endüstriyel kalitede bir bilgisayar çözümü kurulmasına olanak sağlar. Sağlamlaştırılmış kasalar üzerinde havalandırma deliği yer almadığı için toza ve suya dayanımlıdırlar. Kablosuz ağ, GPS, GSM/GPRS teknolojileri eklenerek gerçek zamanlı veri etkileşimi, yönlendirme ve iletişim olanağı sağlanabilir. 

"

Endüstriyel Bilgisayar Kasaları; mini-ITX/microATX/ATX anakartlar ve PICMG tipi işlemi kartlar (pasif taşıyıcı kartlı) kullanan bilgisayarlar için üretilmektedir. Rackmount, masaüstü, ve duvara monte edilebilir tiplerde modelleri olan bu kasalar kritik görevlerde yüksek güvenirlikle kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. 

"

Advantech Endüstriyel Anakartları Mini-ITX, MicroATX ve tam boy ATX formunda üretilmektedir Bu standart formlar sistem güncellemelerinde sorun yaşanmasını önlemektedir. Advantech Endüstriyel Anakartları uzun ömürlü projelerde tedarik sürekliliği, revizyon izlenilebilirliği ve güvenirlik sağlar. 

"

Advantech Tek Kartlı, Gömülü Bilgisayar (SBC) serisinde farklı formlarda CPU (işlemci) Kartları yer alır – Slot, LPX, EPIC, EBX, 5.25”, 3.5”, PC/104. Slot kartları içinde; endüstri standardı olmuş ISA, PCI veya PCIe mimarileri sunulmaktadır.  

"

Tam-boy, PICMG (1.0 ve 1.3) Tek Kartlı Bilgisayarları özellikle çok slot kullanımına gerek duyan uygulamalar için idealdir. Yarım-boylu ISA ve PCI slot anakartları da benzer yapıyı kullanır : pasif bir taşıyıcı kart (backplane) üzerindeki bir genişleme yuvasına takılabilen bir işlemci kartı. Gerek duyulan performans ve slot dağılımına en uygun taşıyıcı kart, işlemci kartı ve kasa seçimine yardımcı olacak çeşitlilik bulunmaktadır. 

"

Advantech’in Dijital Video Çözümleri istenilirse; dijital video kayıt kartı, video gateway, video anakart, izleme yazılımı şeklinde bileşenler olarak, isterse de komple bir Dijital Kayıt Sistemi olarak satın alınabilir. 

"

Ekran Çözümleri farlı bütünleştirme düzeylerinde sunulmaktadır: LCD modül kitleri, yarı-bütünleştirilmiş akıllı ekranlar ve açık-kasa, endüstriyel LCD ekranlar. Güneş ışığında okunabilir, zorlu ortamlar için sağlamalaştırılmış özel modeller de bulunmaktadır. Bütün ürünler Advantech CPU kartlarıyla uyumludur ve istenilirse özel proje desteğiyle teslim edilmektedir. 

"

Advantech Dijital Pano Sistemleri; haftada 7 gün, 24 saat çalışacak pano uygulamaları için endüstriyel kalitede üretilmiş çözümlerdir.DSA serisinin küçük yapılı kasası her türlü montaja olanak sağlayacak esnekliği sağlar. 

"

Advantech’in taşınabilir bilgisayarları; tehlike ve belirsizlik içeren ortamlarda çalışmayı güvenceye almak üzere sağlamlaştırılmışlardır. Kablosuz Ağ, GSM/GPRS ve Bluetooth tipinde kablosuz iletişim seçenekleri vardır. Bu özellikler sayesinde gerçek-zamanlı veri iletişimi ve veri tabanı bağlantıları kurulabilir. Ürünler; aralarında RFID teknolojileri de olmak üzere bir çok barkod standardını desteklemektedir. 

"

Advantech Ağ Uygulama Platformları temelde FWA modeli firewall ürünlerinden oluşur ve ağ güvenliğini hedef alırlar. Ek olarak bir Ağ İşlemcisi (MIPS64 - çok çekirdekli bir işlemci) baz alınarak üretilmiş ve yüksek performanslı ağ ve iletişim uygulamalarına yönelik aygıtlar da bu gruptadır. 

"

Blade Sunucu Platformları cPCI , AdvancedTCA, Advantech MicroTCA ve AdvancedMC çözümlerinden oluşur. 

"

1U ve 2U kasalı Endüstriyel Sunucular yere duyarlı, rack-mount ortamlarda, yüksek güvenirlikli ve performanslı çözümler oluşturur. 

"

Advantech'in SOM Serisi Modül Formlu bilgisayarları ölçeklenebilir yapıda olduğu için COM-Express, ETX, XTX, SOM-144 ve RISC-tabanlı SOM platformları arasında kolayca geçiş yapılabilmektedir. Advantech ETX-IG adlı endüstriyel grubun kurucu üyesidir.